- Każdą firmę obsługuje wykwalifikowana księgowa, która kompleksowo opiekuje się sprawami klienta (także KPiR).
- Zapewniamy wsparcie doradcy podatkowego.
- Umożliwiamy obsługę ONLINE (faktury w formie elektronicznej, internetowy obieg dokumentów, kontrola płatności faktur) w chmurze.
- Tworzymy raporty dostępne ONLINE z wynikami finansowymi firmy w podziale na dowolne rodzaje kosztów (kontroling) na życznie klieta.
- Ułatwiamy życie klientom poprzez automatyzację codziennych czynności (windykacja, zarządzanie przelewami, importowanie przelewów do banku).
- Zapewniamy wsparcie przy zakładaniu firm i rejestracji zmiany w KRS.
Pełna księgowość (księgi rachunkowych) jest obowiązkowa w przypadku:
- spółek akcyjnych
- spółek z ograniczoną odpowiedzialnością
- spółek komandytowych i komandytowo-akcyjnych
Ponadto, wszystkie podmioty, których przychody netto ze sprzedaży towarów, produktów i operacji finansowych za poprzedni rok obrotowy przekroczyły równowartości w walucie polskiej 2 000 000 (dwóch milionów) euro, licząc według średniego kursu euro z dnia 2 października br. W takim przypadku pełna księgowość jest konieczna także dla:
- jednoosobowej działalności gospodarczej
- spółki cywilnej osób fizycznych
- spółki jawnej osób fizycznych
- spółki partnerskiej
Księgowość uproszczona prowadzona przez osoby fizyczne, spółki cywilne osób fizycznych, spółki jawne osób fizycznych oraz spółki partnerskie, u których przychody netto ze sprzedaży towarów, produktów i operacji finansowych za poprzedni rok obrotowy nie przekroczyły równowartości w walucie polskiej 2 000 000 (dwóch milionów) euro, licząc według średniego kursu euro z dnia 2 października br.
Najczęściej stosowaną formą uproszczonej księgowości jest podatkowa księga przychodów i rozchodów - KPiR (zwana też potocznie książką przychodów i rozchodów). Możliwy jest także do zastosowania ryczałt ewidencjonowany oraz karta podatkowa, ale ze względu na ograniczenia w ich stosowaniu, prosimy o kontakt z nami w celu wyjaśnienia możliwości ewentualnego zastosowania tych form księgowości oraz ich opłacalności w Twoim konkretnym przypadku.
Jeżeli założyłeś dopiero:
- jednoosobową działalność gospodarczą
- spółkę cywilną osób fizycznych
- spółkę jawną osób fizycznych
- spółkę partnerską,
lub jeśli przychody netto ze sprzedaży towarów, produktów i operacji finansowych za poprzedni rok obrotowy, w powyższych rodzajach podmiotów, nie przekroczyły równowartości w walucie polskiej 2 000 000 (dwóch milionów) euro, licząc według średniego kursu euro z dnia 2 października br., to masz prawo prowadzić uproszczoną księgowość w formie podatkowej księgi przychodów i rozchodów - KPiR (zwaną też potocznie książką przychodów i rozchodów). Możliwy jest także do zastosowania ryczałt ewidencjonowany oraz karta podatkowa, ale ze względu na ograniczenia w ich stosowaniu, prosimy o kontakt z nami w celu wyjaśnienia możliwości ewentualnego zastosowania tych form księgowości oraz ich opłacalności w Twoim konkretnym przypadku.
Zastosowanie pełnej księgowości (ksiąg rachunkowych) jest konieczne w przypadku przekroczenia powyższego pułapu przychodów netto, niezależnie od formy prawnej przedsiębiorstwa, a także zawsze w przypadku:
- spółek akcyjnych
- spółek z ograniczoną odpowiedzialnością
- spółek komandytowych i komandytowo-akcyjnych